Eesti kristlaskonnale on Veikko Võsu tuntud nimi.  Vanemad inimesed mäletavad veel ehk ka tema vanaisa Robert Võsu, kes oli Nõukogude ajal 15 aastat Baptistiliidu president. 

Ta liitus Valguse Tee Vabakogudusega 1996. aastal ja teenis seal diakonina 15 aastat. 2016. aastal kutsuti ta Nõmme Baptisikoguduse pastoriks, kus ta on nüüdseks teeninud  pea 8 aastat. Neil on abikaasa Railiga neili tütart.

Noorel Veikko Võsul ei olnud esialgu kavas pastoriks saada. Concordia Ülikooli lõpetanuna liikus ta algselt ärimaailmas, kus tegutses ettevõtjana. Jumala kutse oli aga selge ja nii loobuski Veikko oma senisest tasuvast tööst ja pani käe Jumalariigi adra külge.  EMK Teoloogilise Seminari lõpetas ta 2018. aastal.

Veikko on üks Meestehommiku asutajatest, mis toimub Nõmme Baptistikoguduses igal teisipäeval kell 6:30 ja kuhu praegu leiab regulaarselt tee juba üle saja mehe. Lisaks on ta koos Vaido Palmikuga algatanud Tervikliku Tervenemise Teenistuse, mis on  toiminud oikumeenilise üritusena 3,5 aastat. Viimasel aastal on käidud tuld viimas üle terve Eesti, on jõutud ka saartele. TTTst võtavad osa ka paljud mittekristlased.

Veikkol on olnud ka üks initsiaatoritest “Ärkame koos”  teenistuste ellukutsumisel, korraldanud mitmeid üle-eestilisi palveteenistusi ja algatanud üleriigilise Meie Isa Palve lugemise, mis esimest korda toimus sel aastal Suurel Neljapäeval. Seekord oli kaasas ka Soome kristlasi, aga miks ei võiks see pikemas perspektiivis muutuda ülemaailmseks traditsiooniks.

Veikko Võsu on hea näide inimesest, kelle pühendumine ja teenimine mõjutab paljusid elusid. Jätkame tema toetamist ja palvetamist tema töö pärast.