Neljapäeval, 8. detsembril, algusega kell 14.00 - 18.00 toimub Metodisti pastorile, Aleksander Kuumale pühendatud üritus! 

Võimalus tulla ja osa saada koos EMK seminari tudengitega inspireerivatest kristlike tööharude ja organisatsioonide tegemistest. Kuulata lugusid elust enesest - tunnistusi Jumala imedest ja juhtimisest! Kuidas vastates Jumala kutsele, saad sa olla õnnistuseks teistele ja leida enda missiooni siin maa peal!

.

Ajakava:
14.00 - 14.45
Oksana-Sofiia Koval ja Anastasiia Shekhovtsova tutvustavad vene koguduste noorte algatatud liikumist. Erinevatest kogudustest noortega käiakse tänavatel evangeeliumit kuulutamas ja palvetamas inimeste pärast.
15.00 - 15.45
Pavel Duchenko südames on lepitada Vene ja Ukraina pastoreid omavahel. Aidata maha panna erimeelsused ja eelarvamused. Näha ühisosa ja kristlikku identiteeti.
16.00 - 16.45
Sander Kukk tutvustab MTÜ Tänavatööd. Nende eesmärgiks on kodutute ja puudustkannatavate inimeste abistamine toidu, riiete ja evangeeliumi kuulutamise ning palvega.
17.00 - 17.45
Kristina ja Marko Sepp algatasid Paides projekti "Evangeelium südames". Nende visioon on, et ärkamine tuleb Eestimaale kui kõik konfessioonid koos palvetavad selle eest. Nad korraldavad oikumeenilisi ühispalvusi ja käivad evangeeliumi kuulutamas eri paikades.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aleksander Kuum elas aastatel 21.09.1899 - 12.02.1989. Ta oli Metodisti kiriku pastor - evangelist ja jutlustaja superintendent, kelle teenimise ajal, eriti aastal 1951 kogudus jõudsalt kasvas. Kuna see oli nõukogude perioodil siis jäi tema aktiivne teenimine ja evangeelne töö tolleaegsetele võimudele  ette. Aleksander Kuum ei allunud piirangutele - palvetas haigete eest, võttis Nelipühi koguduse liikme kogudusse (NSV-s olid nelipühilased keelatud), palvetas peale teenistust inimestega, kes tahtsid enda elu Jumalale anda, võimaldas jumalateenistustel inimestel enda usust tunnistamist. Teda ähvardati kiriku sulgemisega aga ta jäi endale kindlaks ja ei lõpetanud teenimist. 1952. aastal maikuus ta arreteeriti. Peale kuudepikkust ülekuulamist määras kohus talle 25+5 aastat sunnitöölaagrit kogu vara konfiskeerimisega. Eestisse jäi maha abikaasa ja 7 last. Siberis pidi ta olema 4 aastat, sest peale Stalini surma ja Hruštšovi sula sai ta koos paljude sunnilaagri vangidega tagasi kodumaale tulla. 

1982. aastal sai Aleksander Kuum Ühinenud Metodisti Kiriku poolt aukirja "Upper room". Autasu oli  rahvusvaheliseks tunnustuseks tema väärilise töö eest silmapaistva juhina Kristuse kirikus.

lipp

Pakume Ukraina sõjapõgenikele
õppimisvõimalust

Loe lähemalt!

Eesti Metodisti Kiriku
Teoloogiline Seminar

Narva mnt 51, 10152 Tallinn
668 8467, seminar®emkts.ee

EMKTS Facebook

 

Tahvel

 

Moodle

 

Office 365

 

Riksweb